Polygon (MATIC) przeskakuje do przodu, gdy wyścig o przyjęcie w warstwie 2 nabiera tempa

Rosnące wolumeny i TVL na QuickSwap, wraz ze stałym wzrostem liczby projektów dołączających do Polygon, skłaniają analityków do sugerowania, że ​​cena MATIC jest niedowartościowana.

Niedawno rozwiązania warstwy 1, takie jak Solana (SOL) i Cosmos ( ATOM ), zyskały na znaczeniu dzięki krótszym czasom transakcji w każdej sieci i niższym opłatom w porównaniu z siecią Ethereum

Jeszcze większy nacisk położono na rozwiązania warstwy 2, które mogą pomóc Ethereum nadążyć za konkurencją, kontynuując proces przechodzenia na dowód stawki.

Jednym z projektów, w którym odnotowano stały wzrost aktywności użytkowników i transakcji w ciągu ostatnich 2 miesięcy, jest Polygon (MATIC), platforma do skalowania Ethereum i rozwoju infrastruktury.

Dane z Cointelegraph Markets i TradingView pokazują, że od czasu osiągnięcia najniższego poziomu 0,26 USD, gdy rynek sprzedał się 18 kwietnia, cena MATIC wzrosła o 50% do 0,39 USD, gdy przyjęcie tej rozwijającej się platformy L2 zaczyna rosnąć.

Popularne projekty są migrowane do wielokąta

Po ogłoszeniu z początku lutego, że Matic Network zostanie przemianowana na Polygon w ramach starań, aby stać się agregatorem L2 dla sieci Ethereum, protokół odnotował znaczny wzrost liczby użytkowników i projektów.

Od czasu rebrandingu wiele zdecentralizowanych projektów finansowych (DeFi) i projektów związanych z tokenami, które nie są zagrożone, podjęło decyzję o integracji z Polygon, aby wykorzystać jego szybkie środowisko o niskich opłatach.

Niektóre z bardziej znaczących integracji DeFi obejmują zdecentralizowaną wymianę SushiSwap (SUSHI) i Curve Finance (CRV), podczas gdy OpenSea , Decentraland (MANA) i Aavegotchi (GHST) to duże społeczności NFT, które teraz wykorzystują sieć Polygon.

31 marca popularna platforma pożyczkowa DeFi AAVE ogłosiła , że bada „nowe granice skalowalności” za pomocą Polygon, a kolejne uruchomienie AAVE na rozwiązaniu L2 szybko urosło do 1 miliarda dolarów w postaci płynnej i ponad 7200 użytkowników zaledwie 10 dni później. uruchomić.