Najcenniejsza krypta poza Bitcoinem nie ma nawet 1 roku.

YFI, żeton nagrody dla Yearn Finance, który według własnego założyciela nie ma żadnej wartości, jest obecnie drugą najdroższą kryptokur walutą na rynku.

Jest rok 2020, ale z jakiegoś powodu czuje się jak w roku 2017. Dlaczego? To YFI (nie, nie WiFi). Żeton YFI Yearn Finance nie wydaje się zwalniać. W ogóle. Żeton „absolutnie bezwartościowy“ w rzeczywistości osiągnął wycenę 4000 dolarów i stał się drugim po Bitcoin Future cenowym aktywem kryptograficznym.

YFI staje się drugą najwyżej wycenioną kryptokur walutą.
Nie porównują przestrzeni kryptokurrency do dzikiego zachodu finansów za nic. Zwłaszcza gdy ma się taki żeton jak YFI, który teoretycznie nie ma żadnej wartości, ale nadal handluje się tysiącami dolarów. Jakby dolar nie miał żadnej wartości (sarkazm zamierzony).

Tak, to prawda. Jak wcześniej informował CryptoPotato, YFI wzrosło o 35,000% w dniu 25 lipca. Szybki naprzód pięć dni, najnowszy żeton DeFi „yield farming“ robi rundy wokół znaku cenowego $4000 i został doceniony przez prawie 48,000%.

To czyni go drugim co do wysokości cen kryptokursztynem po Bitcoinie. YFI rozpoczęło się od 8,55 $ 17 lipca, a całkowita podaż wynosiła 30.000 żetonów. Zgodnie z danymi z CoinMarketCap, 29.838 monet YFI jest już w obiegu.

O co w tym wszystkim chodzi?

Według DeFi Pulse, żeton kryptograficzny na bazie Ethereum szybko awansuje w rankingach i obecnie znajduje się na 9 miejscu z 30% wzrostem w ciągu ostatnich 24 godzin. O co chodzi z tymi wszystkimi zyskami, jeśli YFI nie ma żadnej wartości?

Ty też możesz lubić:
Messari: DeFi jest mniejsze niż niektóre bezwartościowe krypty.
Czy Bitcoin będzie czerpał dalsze korzyści płynące z Debasement Dolara Goldmana Sachsa?
Główny Bank Inwestycyjny rekomenduje Bitcoin Over Gold
Wygląda na to, że haczyk jest w oficjalnym komunikacie twórcy Andre Cronje. Cronje podał siedem systemów, które są częścią ekosystemu Year Finance – yearn.finance, ytrade.finance, yliquidate.finance, yleverage.finance, ypool.finance, yswap.exchange, *.finance.

Wszystkie te systemy do niedawna były zarządzane przez zespół ds. rozwoju. Według Andre:

W dalszych staraniach o rezygnację z tej kontroli (głównie dlatego, że jesteśmy leniwi i nie chcemy tego robić), wydaliśmy YFI, całkowicie bezwartościowy żeton dostawczy 0. Powtarzamy, że ma on wartość finansową 0. Nie ma przedminy, nie ma sprzedaży, nie można go kupić, nie, nie będzie na uniswap, nie, nie będzie aukcji. Nie mamy żadnej z nich.

Twórca Year Finance mówi dalej, że jedynym sposobem na interakcję z ekosystemem jest zapewnienie płynności jednej z siedmiu platform i umieszczenie żetonów wyjściowych w kontraktach dystrybucyjnych.

Ale co z „Całkowicie bezwartościowym 0 żetonem dostawczym“?

Należy zauważyć, że za każdym razem, gdy Andre mówił o YFI i wspominał o specyfikacji protokołu, imponowało mu słowo „zarobić“.

Kontrakt motywacyjny na roczną stawkę jest na Curve, który pozwala ludziom zarabiać y tokeny. A dzięki manii DeFi, całkowita wartość zablokowanego USD stale rośnie (obecnie prawie 4 miliardy dolarów).

Ponieważ nie było opcji zakupu żetonów YFI, a nikt nie kontroluje protokołu (złoto dla „zdecentralizowanych farmerów plonów“), inwestorzy wyszli na zewnątrz i postawili sobie za cel „zarobienie“ YFI.

To z kolei doprowadziło do gwałtownego wzrostu wartości żetonów YFI. Protokół został słusznie nazwany, ponieważ doprowadzi to do tego, że więcej DeFi będzie „tęsknić“ za stawką YFI.

Obecnie Yearn Finance ma we wszystkich swoich systemach gotówkę o wartości 130 milionów dolarów. Wartość tego żetonu „zarabiającego“ gwałtownie rośnie, ale czy w przyszłości przewyższy on cenę bitcoin’a? To pozostaje do zobaczenia.