Co się zmieniło na rynkach kryptowalut podczas snu – 14 kwietnia

  • Bitcoin osiągnął nowy rekord wszech czasów tuż poniżej $65,000.
  • Dogecoin (DOGE) wzrósł o 84% w ciągu dnia.
  • Akcje Coinbase będą dostępne na Nasdaq od dzisiaj.

BeInCrypto prezentuje nasz codzienny poranny roundup wiadomości kryptowalutowych i zmian na rynku, które mogłeś przegapić podczas snu.

Aktualizacja Bitcoin

Bitcoin walczył o wyjście ponad obszar oporu 61 500 USD od momentu osiągnięcia tego poziomu po raz pierwszy 13 marca. Wczoraj w końcu udało mu się wybić i osiągnął nowe maksimum na poziomie 64 854 USD 14 kwietnia.

Wskaźniki techniczne są bycze i wspierają kontynuację ruchu w górę. MACD dał byczy sygnał odwrócenia i zarówno RSI jak i oscylator Stochastic rosną. Ten pierwszy jest bardzo bliski przekroczenia poziomu 70.

Najbliższy obszar oporu znajduje się na poziomie 68 724 dolarów. Znajduje się on przy wykorzystaniu zewnętrznego retracementu 1,61 na ostatnim spadku.

Ze względu na odczyty ze wskaźników technicznych, oczekuje się, że BTC osiągnie ten poziom.

Ruch na rynku altcoinów

W miarę jak rynki kryptowalutowe kontynuują swój rozkwit, konkurencja w top-10 pod względem kapitalizacji rynkowej staje się coraz bardziej gorąca.

XRP odnotował w tym tygodniu ogromny skok. Obecnie jego wartość wzrosła o prawie 87% w ciągu tygodnia i tylko około 2 miliardy dolarów dzieli go od wyprzedzenia BNB na miejscu #3.

Dogecoin (DOGE) również cieszy się ogromnymi zyskami. Jest to dzisiejszy największy zyskujący altcoin, który wzrósł o ponad 83% w ciągu ostatnich 24 godzin. Jego cena osiągnęła najwyższy w historii poziom 0,135 USD. To pozwoliło DOGE przesunąć się do top-10 z kapitalizacją rynkową w wysokości 17,2 miliarda dolarów.

CoinGecko donosi, że Dent (DENT) jest największym przegranym dzisiejszego dnia – spadek o 9% w ciągu ostatnich 24 godzin. Wydaje się jednak, że jest to długoterminowa korekta, ponieważ w ciągu ostatniego tygodnia spadła o ponad 32%.

W innych wiadomościach kryptowalutowych

  • Nasdaq nadał akcjom Coinbase, COIN, cenę referencyjną w wysokości 250 dolarów. Akcje będą oficjalnie notowane dzisiaj, 14 kwietnia.
  • CEO Krakena, Jesse Powell, w rozmowie z Fox Business powiedział, że giełda zamierza przeprowadzić IPO w 2021 roku. Być może jednak będzie musiała rozważyć przeniesienie działalności do innego kraju ze względu na zaostrzające się przepisy w USA.
  • Naukowcy z Matter Labs znaleźli sposób, aby skalowanie warstwy 2 dla Ethereum było jeszcze szybsze dzięki innowacji o nazwie zkPorter.